RAPID

Text dotazu

Dobrý den,

z agentury Rapid jsem elektronicky získala text brožury, vydané k 25. výročí
poválečné existence. V archivu agentury se bohužel žádná rožurea fyzicky
nedochovala, vše zničila povodeň. Ráda bych se zeptala, zda se tato brožura
nenachází v Národní knihovně? Budu z ní čerpat infomace pro bakalářskou
práci a potřebuji informace pro uvedení citace (autor, název, rok vydání
apod.).
Můžete mi prosím pomoci?

Odpověď

Dobrý den,

prověřili jsme elektronický katalog Národní knihovny ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc) , Souborný katalog ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/skc) i katalogy dalších větších knihoven (např. Vědecká knihovna v Olomouci, Moravská zemská knihovna v Brně), ale požadovanou brožurku jsme v nich nenalezli. Národní knihovna má pro starší dokumenty (vydané před r. 1995) k dispozici ještě naskenované lístkové katalogy Katif (http://katif.nkp.cz) , které však nabízejí pouze režim prohlížení. Bez přesnějšího určení názvu nebo autora publikace je bohužel není možné použít.

Nahlíželi jsme také do klasického předmětového lístkového katalogu a do publikací ze 70. a 80. let týkajících se reklamy a propagace, ale žádnou zmínku o výroční brožurce jsme také nenalezli. Je také možné, že brožurka byla vydána pouze v omezeném nákladu, pro vnitřní potřebu agentury apod., v takovém případě se do knihoven vůbec nemusela dostat.

Nejlepší způsob jak získat podrobnější informace bude nejspíše zeptat se přímo pracovníků agentury Rapid, od kterých jste získala elektronický text brožurky, zda by Vám neposkytli nějaké vodítko.