R. M. Rilke - Dvě pražské povídky

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych zjistila, jak se jmenují povídky z knihy DVĚ PRAŽSKÉ POVÍDKY od R. M. Rilkeho a jaké osoby v té které povídce vystupují. Děkuji,

Odpověď

Dobry den, Rilke, Rainer Maria, 1875-1926, Dvě pražské povídky / Reiner Maria Rilke ; autorisovaný překlad Jana Löwenbacha. Praha: J.Otto, 1908.
Kniha obsahuje povidku Kral Bohus (mim Norinsky, lyrik Machal, student Rezek, maly hrbacek Kral Bohus,...) a Sourozenci (sluzka Rozalka, vdova po lesnim Josefina Vankova, soudni kancelist Jerabek, lokaj Dvorak, Zdenek, Luisa, Rezek,...).
V obou povidkach vystupuje vetsi mnozstvi postav, bylo by asi lepsi, kdybyste se s knihou seznamila sama. Pracovnici sluzby PSK se ve sve pracovni naplni ctenim, rozborem knih a charakteristikou postav apod. nezabyvaji.