Původ příjmení Selinger

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala na původ příjmení Selinger. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Selinger/ Selingerová vzniklo z místního jména Selling v Horní Falci, případně u rodin z židovskými předky z osobního jména Salmon (Šelomá(h))= mírumilovný.

Pro zajímavost uvádíme, že v roce 2011, dle statistik ze serveru www.kdejsme.cz, žilo 458 osob s příjmením Selinger/ Selingerová. Z toho 225 mužů a 233 žen. Nejčastěji pak v Praze, Moravské Třebové, Brně, či České Lipové.

Zdroje:

* Kde jsme: http://www.kdejsme.cz
* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2. upr. vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)