původ příjmení Pelant

Text dotazu

Dobry den,

mohli byste mi, prosim, napsat, jaky je puvod prijmeni Pelant?

Predem diky

Odpověď

Dobrý den,

podle knihy Naše příjmení od Dobravy Moldánové vzniklo příjmení Pelant od slovesa pelovat =  pelášit, utíkat nebo případně z apelativa pela = větroplach. Podobně nejspíše vznikla také tato příjmení: Pela, Pelák, Pelán, Pelánek apod.

Použité zdroje

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 3., (druhé v Agentuře Pankrác). Praha: Agentura Pankrác, 2010. ISBN 978-80-86781-14-3.