původ příjmení Pasuly

Text dotazu

původ příjmení Pasuly

Odpověď

Dobrý den,
příjmení Pasuly pochází zřejmě z Rumunska:

 1.            pas - krok, chůze, la pas - krokem (zvolna), la tot pasui - na každém kroku
                další možnosti jsou šlépěj a stoupání (technický výraz)

 2.            pas, -suri - průsmyk

Podle slovníkových i internetových zdrojů je překlad Vašeho příjmení spojený se slovem průsmyk.

Felix, Jiří, 1931-, Křečan, Jaroslav, Bláha, Jaroslav. Rumunsko-český a česko-rumunský kapesní slovník.  Jiří Felix, Antonín Křečan, Jaroslav Bláha, Jaroslav Křečan.  Vyd. 2. Praha : Státní pedagogické nakladatelství, 1971. 480 s.