původ příjmení Klecán

Text dotazu

Dobrý den,
pátrám po významu a původu příjmení Klecán. Mohli byste mi pomoci?
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

podle knihy "Naše příjmení" je jméno Klecán odvozeno od příjmení Klecanda.

Příjmení Klecanda má svůj původ ve staročeském a valašském slovese klecat = kulhat. Kromě příjmení Klecán patří do skupiny jmen odvozených od tohoto příjmení i jména Klecan (též odvozeno z místního jména Klecany), Klecandr a Klecanský (též může být odvozeno z místního jména).

použité zdroje:

* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Praha : Agentura Pankrác, 2010. s. 84. ISBN 80-86781-03-8.