Původ příjmení Jančařík

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych vědět, jaký je původ příjmení
Jančařík Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
příjmení Jančařík podle knihy Dobravy Moldánové Naše příjmení pochází přidáním přípony -č z osobního jména Jan. Příbuzná tomuto jménu jsou dále například Jančík, Jančura, Janča, Jančák.

Ministerstvo vnitra České republiky k 9. 5. 2007 evidovalo 230 nositelů a
259 nositelek tohoto jména.

Zdroje:
Naše příjmení / Dobrava Moldanová. -- Vyd. 3., (2. v Agentuře Pankrác). -- Praha : Agentura Pankrác, 2010. -- 229 s. ; 24 cm

* Ministerstvo vnitra ČR
http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni-240030.aspx