původ příjmení Homola

Text dotazu

Dobrý den chtěl bych se zeptat na původ příjmení Homola. Dekuji

Odpověď

Dobrý den,

 příjmení Homola/-ová vzniklo podle knihy "Naše příjmení" od Moldanové, D. z názvů míst u homolovitých vrchů.

 Pro zajímavost uvádíme, že dle statistik ze serveru www.nasejmena.cz žilo na konci roku 2014 v ČR 1598 mužů s příjmením Homola (s věkovým průměrem 41 let) a 1578 žen s příjmením Homolová (s věkovým průměrem 45 let). Pokud by Vás zajímaly další statistické údaje, je možné je dohledat buď na výše zmíněných stránkách www.nasejmena.cz či www.kdejsme.cz či přímo ze stránek ministerstva vnitra http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni-722752.aspx.

Použité zdroje

* www.nasejmena.cz
* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2. upr. vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)