Původ příjmení Červený

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych vědět jaký je původ příjmení
Červený.

Odpověď

Dobrý den,
příjmení Červený má původ ve stejnojmenném přídavném jménu. Další příjmení takto odozená jsou např. Červenák, Červeňan, Červeň, apod.

Ke dni 9.5.2007 evidovalo Ministerstvo vnitra ČR 2431 mužů s tímto příjmením a 2535 žen. Statistiky naleznete na adrese http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni-722752.aspx .

Použitá literatra:
MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr.. Praha : Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8