Původ příjmení Celar(Cellar).

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o informaci o původu příjmení Celar - někdy též Cellar, Ceral.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Celar, Cellar, Celer, Celler pochází z německého místního jména Zell; někdy z německého slova Seiler = provazník; vzácně z latinského přídavného jména celer = rychlý; Celárek, Celerin, Celerýn jsou stará osobní jména (tj. rodné a křestní).

Použité zdroje

Moldanová, Dobrava, 1936-. Naše příjmení. Dobrava Moldanová. Vyd. 3. (2. v Agentuře Pankrác). Praha : Agentura Pankrác, 2010. 229 s.