Původ příjmení Čanda

Text dotazu

Dobrý den. Rád bych znal význam nebo původ příjmení Čanda. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

V dostupných zdrojích jsme zjistili, že příjmení Čanda pochází ze staročeského slova čán = čáp.

Jméno může vycházet původu jeho nositele - např. podle lokality spojené s čápy atd.

Jméno Čanda má v České republice kolem 231 nositelů a přibližně stejný počet nositelek s přechýlenou formou -ová.

Výskyt tohoto jména je velmi silně koncentrován v Sedlčanech a okolí kde žije kolem 42 jeho nositelů a 39 nositelek.