Původ příjmení Bína

Text dotazu

Dobrý den, prosím Vás o původ a význam příjmení Bína.

Odpověď

Dobry den, prijmeni Bina vzniklo z osobniho jmena Benedikt - viz Ben, e zdlouzeno a pak zuzeno v i, Binka (i zkr.), Binko, Binek, Binik Ben - z OJ Benedikt = blahoslaveny, pozahnany, z OJ Benjamin = milovany syn, z OJ Benno (= patron Misne)

Zdroj: Moldanova, Dobrava: Nase prijmeni. Praha: Agentura Pankrac, 2004. S. 31.