Původ příjmení

Text dotazu

Původ příjmení Brichcínová

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Brichcín (přechýlená podoba Brichcínová) patří do skupiny příjmení, která vznikla z osobních jmen (tj. rodných a křestních). Je to příjmení vzniklé z osobního jména latinského původu: Brikcius; též psáno Brixius; Brixí, Brixi, Brichcí, Brichcí-n (rozšíření o příponu

-n) a další.

Rodokmen si můžete dohledat a sestavit sama, na této adrese získáte informace jak postupovat http://www.genea.cz/, anebo můžete jeho vypracování zadat profesionálnímu genealogovi http://www.genea.cz/informace/genealogove/.

Zdroje:

Moldanová, Dobrava, 1936-

Naše příjmení / Dobrava Moldanová. -- 1. vyd. -- Praha : Mladá

fronta, 1983 (Mír 3). -- 289 s. ; 21 cm. -- (Malé encyklopedie ; Sv.

16). -- (Váz.) : 26 Kč

Knappová, Miloslava, 1936-

Příjmení v současné češtině : jazyková příručka / Miloslava

Knappová. -- 1. vyd. -- Liberec : AZ KORT, 1992 (Nové Město nad

Cidlinou : Agrodat). -- 185 s. : tab. ; 21 cm. -- ISBN

80-900008-9-4 (brož.

Kotík, Antonín, 1840-1919

Naše příjmení : Studie ku poznání příjmení československých, jejich

hojnosti, rozmanitosti a namnoze zvláštního rázu a s pokusem o

vysvětlení jich původu a smyslu / sepsal a abecedním ukazovatelem

opatřil Antonín Kotík. -- Nové vydání. -- Praha : Jan Kotík, 1897.

-- 288 s. ; 8°. -- (Brož.)

MAREČKOVÁ, Marie, 1942-

Příručka praktické genealogie : jak sestavit rodokmen / Marie Marečková. -- Vyd. 1. -- Praha ; Litomyšl : Paseka, 2004. -- 187 s. : il., faksim. ; 18 cm. -- Adresář archivů v ČR a SR. -- Obsahuje bibliografii ISBN 80-7185-662-2 (váz.) : Kč 199,00