Původ názvu ulice Blešnovská

Text dotazu

Jaký je původ názvu ulice Blešnovská (do roku 1974
Mozartova) v Praze - Klánovicích ?

Odpověď

Dobrý den,
ulice Blešnovská v Praze v Klánovicích vznikla od Blešna, názvu vsi ve východních Čechách ležící východně od Hradce Králové.
Po připojení Klánovic k Praze roku 1974 došlo ke spojení dosavadních ulic Mozartovy a Foersterovy, takto vzniklá komunikace byla nazvána Blešnovská.

Použité zdroje:

Pražský uličník : encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství. 1.sv.
1. vyd. Praha : Libri, 1997. ISBN 80-85983-23-0 (soubor : váz.);
80-85983-24-9 (díl 1 : váz.).