původ názvu obce Kakejcov

Text dotazu

Dobrý den,
v letošním roce naše obec uspořádá setkání u příležitosti 400 let od první písemné zmínky z roku 1616.
Pokud je u Vás k nalezení jakákoliv informace k původu vzniku názvu obce Kakejcov či jiný
historický záznam uvítáme od Vás jakoukoliv informaci či odkaz kde pátrat dále.
děkuji

Odpověď

Informace o původu jména obce KAKEJCOV lze čerpat z následujících publikací:

PROFOUS, Antonín. Místní jména v Čechách: jejich vznik, původní význam a změny. Díl II, CH-L. 1. vyd. Praha: Česká akademia věd a umění, 1949. 705 s
heslo Kakejcov, s. 182
signatura SVK PK: IIIB944/2

ROŽMBERSKÝ, Petr a VAŘEKA, Pavel. Středověké osídlení Rokycanska. 1. vyd. Praha: Společnost přátel starožitností v Praze ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni a Státním oblastním archivem v Třeboni v nakl. Unikornis Praha, 2013. 207 s. Vlastivědná knihovnička SPS; sv. 20. ISBN 978-80-86204-27-7.
Kapitola 2.2.41, Kakejcov (obec): Historicky záhadná ves, jejíž jméno bylo odvozeno z příjmení Kaka … s. 60
signatura SVK PK: 31B59832

ZAHRADNÍKOVÁ, Magda, ed. a ČADKOVÁ, Iva, ed. Berní rula. 25, Kraj Plzeňský. Díl III. Vyd. 1. Praha: Státní ústřední archiv, 2003. s. 731-1126. ISBN 80-86712-04-4.
zde jeuveden název obce takto: Kakejřov (Kakejcov, okr. Rokycany), s. 854

Použité zdroje

katalogy a regionální informační zdroje SVK PK, souborný katalog ČR