Původ názvu Čechy

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych využila této milé služby ke zjištění původu názvu naší země, tedy \"Čechy\" či
\"země koruny České\". Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Odpověď

Dobrý den,

název pochází od západoslovanského kmene Čechů. Latinský název Bohemia,
původně Boiohaemum, jenž časem ovlivnil i názvy v jiných jazycích (např.
německé Böhmen), je odvozen od keltského kmene Bójů, kteří na území Čech
žili od 4. do 1. století př. n. l.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Čechy