Původ honorifikační dedikace ulice

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na původ jména ulice Boettingerova v Městském obvodu Plzeň 3. Děkuji..

Odpověď

Dobrý den,

Boettingerova ulice se jmenuje po významném výtvarníkovi. Hugo Boettinger (malíř, kreslíř, grafik a karikaturista) se narodil 30. 4. 1880 v Plzni a zemřel 9. 12. 1934 v Praze.

Použité zdroje

ČEKANOVÁ, Markéta. Víte, kde bydlíte? : encyklopedie ulic západních Čech . Starý Plzenec : Formát, 1997. 58 s. ISBN 80-901453-8-8
http://lanius.kmp.plzen-city.cz/l.dll?hal~1000125212