původ a význam příjmení

Text dotazu

Dobrý den, prosím o zjištění původu a významu příjmení Hodač. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Hodač/Hodačová vzniklo ze staročeského osobního jména Hodislav.

Pro zajímavost uvádíme, že v roce 2011 žilo v České republice, dle serveru www.kdejsme.cz, 601 osob s příjmením Hodač/ Hodačová. Z toho 289 mužů a 312 žen. Nejčastěji pak v Praze, Černošicích, Nymburku či Jihlavě.

Zdroje:

* Kde jsme : http://www.kdejsme.cz
* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr. vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8. (váz.)