Putin, zahranicni politika

Text dotazu

Vazeni, rada bych ziskala informace o jakkekoliv literature Putinova zahranicni politika vuci zemim SNS! uprednostnila bych plne texty ke stazeni. dekuji mnohokrat.

Odpověď

Dobrý den, literaturu k tématu můžete hledat v následujících bázích NKC:

- NKC (katalog Národní knihovny) - knihy,
- SLK (katalog Slovanské knihovny) - vzhledem k tématu je dobré projít i tento katalog,

články:
- ANL (článková bibliografie českého tisku).

Všechny tyto databáze jsou bibliografické a plné texty v nich najdete jen výjimečně.

Pokud jde o plnotextové databáze, k dispozici jsou v NK ČR:

- Anopress - článková databáze českého tisku, na rozdíl od báze ANL obsahuje zejména články z denního tisku, vždy s plným textem; báze není volně přístupná, k dispozici je v NK ČR, popř. v dalších institucích,
- další licencované on-line databáze NK ČR, pro vaše účely např. Ebsco, obsahují články většinou v angličtině; přístup je možný v NK ČR a dalších institucích,které platí licenci, pro registrované čtenáře NK ČR je možný vzdálený přístup.

Při hledání použijte klíčové slovo Putin, a zkuste je doplnit např. - politika, zahraniční politika, názvy příslušných států apod., v některých databázích je třeba zadávat klíčová slova anglicky.