Půjčování audioknih-co vše k tomu potřebuji?

Text dotazu

Dobrá den!
Píšu Vám, protože mám prababičku, která má ZTP-skoro vůbec nevidí. Tudíž čtení knih, časopisů či sledování TV pro ni absolutně nepřipadá v úvahu. A tak mě napadla alternativa v podobě audio knih. Co vše k tomu potřebuji? A funguje půjčování také poštou či pouze osobně v Hradci v knihovně? Jednalo by se převážně o beletrii a především známá díla - Čapek, Škvorecký, ....... Předem děkuji za odpověď.
S přáním hezkého dne
Kateřina Nováková

Odpověď

Dobrý den,

ideální bude, když se obrátíte na pracovnice Zvukové knihovny pro nevidomé a slabozraké, která je součástí naší knihovny. Je to půjčovna zvukových knih, beletrie i naučné literatury, celkově má již cca 7.750 titulů. Slouží výhradně nevidomým a slabozrakým občanům Hradce Králové a Královéhradeckého kraje, kteří se mohou prokázat průkazem ZTP/P anebo potvrzením očního lékaře o těžké zrakové vadě.

Více informací naleznete na internetu http://www.knihovnahk.cz/pro-verejnost/pujcovny/zvukova-knihovna

Pokud prababičku přihlásíte, tak jí budou kolegyně posílat knihy poštou (zdarma).

Kontakt:

Telefon: 495 075 026 E-mail: zvukk@knihovnahk.cz

Provozní doba: Po a St 8-12, 12-18