půjčování a dostupnost britských (zahraničních) norem

Text dotazu

Prosím o zodpovězení dotazu, jestli je v ČR někde studovna zahraničních norem nebo katalog britských norem. Konkrétně potřebujeme britské normy z oboru stavebnictví - železobetonové a ocelové konstrukce. Pokud ne, jaké jsou podmínky půjčení těchto norem mezinárodní meziknihovní výpůjční službou a jak ji zrealizovat?

Odpověď

Doporucovali bychom Vam obratit se na Cesky normalizacni institut, ktery nabizi zhotovovani kopii nebo zprostredkovani nakupu zahranicnich norem:

Cesky normalizacni institut
- Prodej autorizovanych kopii mezinarodnich a zahranicnich norem
- Informace k zajistovani nakupu norem ze zahranici  najdete na strankach CNI: http://www.cni.cz

K doplneni informace o moznosti zapujceni britskych norem muzeme pouze dodat, ze pozadavek na zapujceni normy ze zahranicni knihovny neni zcela bezny a v mnoha pripadech konci neuspesne, i kdyz ho nelze dopredu zamitnout. Jedna se o placenou sluzbu, blizsi informace o mezinarodni meziknihovni sluzbe STK ziskate na http://www.stk.cz/meziknihovni_sluzby.html#mms
Státní technická knihovna