Publius Ovidius Naso

Text dotazu

Dobrý den.Zajímalo by mě v jakém století napsal Ovidius knihu Umění milovat, děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, Ovidiova sbírka Umění milovat, rozdělená do tří knih, byla uvěřejněna brzy po roce 1 př. n. l. Krátce nato byl vydán Ovidiův soubor básní Jak léčit lásku. Pro získání dalších informací o životě a díle Ovidia doporučujeme publikaci Jana Buriana s názvem Publius Ovidius Naso (Praha: Československý spisovatel, 1975. 273 s.).

Použité zdroje:
* BURIAN, Jan. Publius Ovidius Naso. Praha: Československý spisovatel, 1975. Str. 53.
* OVIDIUS NASO, Publius. Umění milovat a nemilovat. Praha: Československý spisovatel, 1993. Str. 248. ISBN 80-202-0427-X.
* http://rim.me.cz/osobnosti/literatura/ovidius.php .