Publikačné služby

Text dotazu

Dobrý večer,
som študentka na katedre knižnej a informačnej vedy UK v Bratislave a chcela by som sa opýtať, či služby vo Vašej knižnici zahŕňajú aj publikačné služby (vydávanie publikácií) a ako to u Vás funguje.
Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpověď

Dobrý den, Národní knihovna ČR vydává některé svoje publikace.

Vydavatelské oddělení je útvarem na úrovni jednoho oddělení Národní knihovny ČR. Komplexně zabezpečuje ediční činnost NK včetně akcidenčních tisků, prodej a distribuci vydaných dokumentů. Odpovídá za přípravu a realizaci výroční zprávy NK. V rámci své odborné působnosti provádí koordinační, metodickou, poradenskou a konzultační činnost. Podílí se na zajištění provozu informačního a prodejního stánku u vchodu do budovy knihovny. Předkládá návrh edičního plánu NK. Plánuje a koordinuje redakční zpracování publikací - děl vydávaných NK a propagačních tiskovin. V rámci své odborné působnosti dohlíží na kvalitu redakční úpravy publikací NK. Podílí se na korekturách textů mediálních, publikačních a jiných výstupů. Zabezpečuje interní výrobu publikací edičního plánu včetně akcidenčních tisků. Komplexně zabezpečuje distribuci, prodej a expedici kompletní nakladatelské produkce NK včetně propagačních předmětů. Podílí se na zajištění provozu informačního a prodejního stánku u vchodu do budovy knihovny.

http://www.nkp.cz/o-knihovne/zakladni-informace/zakladni-dokumenty/vizitky/odbor-ov?searchterm=%C5%99edinov%C3%A1+odbor

http://www.nkp.cz/o-knihovne/zakladni-informace/vydane-publikace/prave-vyslo-cele .