první zmínka o Kociánovicích, Markovicích a Koši

Text dotazu

první zmínka o Kociánovicích, Markovicích a Koši (části Slezského předměstí Hradce Králové)

Odpověď

Dobrý den k Vašemu dotazu sdělujeme:

"Dvůr Kociánův v l.1790-98 rozprodán byl Střemchovi z Podhůří, Vlasákovi ze Štěnkova, Karlovi z Bolehoště a Bynarovi z Lejšovky. Tak vznikla nová část Slezského předměstí, přezvaná Kociánovicemi. Na straně k Pouchovu byl dvůr Markův (čp.12), který byl rovněž rozprodán. Tak opět vznikla jiná část Sl. Př., přezvaná Markovicemi. Na mapě diecése královéhradecké od Jana Venuta z r.1790 jsou již kolečky vyznačeny osady Markovice, Kocianovice."

Domečka, Ludvík, 1861-1937, Sál, František Ladislav, 1867-1941. Královéhradecko : místopis soudního okresu královéhradeckého ; Sv. 2, díl 1, část 2.  Ludvík Domečka a František Ladislav Sál.  Hradec Králové : Sbor pro zpracování a vydávání monografií Královéhradecka, 1928. S.228.

Další informace:" r.1787 byla Slatina od Hradce Králové přifařena k Pouchovu, kde byla roku toho zřízena nová fara. Slatina tvořila jednu katastrální obec se Svinárkami.Koš  však náležel  ke katastru pouchovskému". Bližší informace o první zmínce Koše jsme nenašli.

Domečka, Ludvík, 1861-1937, Sál, František Ladislav, 1867-1941. Královéhradecko : místopis soudního okresu královéhradeckého ; Sv. 2, díl 1, část 2.  Ludvík Domečka a František Ladislav Sál.  Hradec Králové : Sbor pro zpracování a vydávání monografií Královéhradecka, 1928. S. 256.

S přáním pěkného dne Bc.H.Myslivcová
                     Informační středisko Knihovny města Hradce Králové
Dobrý den k Vašemu dotazu sdělujeme:

"Dvůr Kociánův v l.1790-98 rozprodán byl Střemchovi z Podhůří, Vlasákovi ze Štěnkova, Karlovi z Bolehoště a Bynarovi z Lejšovky. Tak vznikla nová část Slezského předměstí, přezvaná Kociánovicemi. Na straně k Pouchovu byl dvůr Markův (čp.12), který byl rovněž rozprodán. Tak opět vznikla jiná část Sl. Př., přezvaná Markovicemi. Na mapě diecése královéhradecké od Jana Venuta z r.1790 jsou již kolečky vyznačeny osady Markovice, Kocianovice."

Domečka, Ludvík, 1861-1937, Sál, František Ladislav, 1867-1941. Královéhradecko : místopis soudního okresu královéhradeckého ; Sv. 2, díl 1, část 2.  Ludvík Domečka a František Ladislav Sál.  Hradec Králové : Sbor pro zpracování a vydávání monografií Královéhradecka, 1928. S.228.

Další informace:" r.1787 byla Slatina od Hradce Králové přifařena k Pouchovu, kde byla roku toho zřízena nová fara. Slatina tvořila jednu katastrální obec se Svinárkami.Koš  však náležel  ke katastru pouchovskému". Bližší informace o první zmínce Koše jsme nenašli.

Domečka, Ludvík, 1861-1937, Sál, František Ladislav, 1867-1941. Královéhradecko : místopis soudního okresu královéhradeckého ; Sv. 2, díl 1, část 2.  Ludvík Domečka a František Ladislav Sál.  Hradec Králové : Sbor pro zpracování a vydávání monografií Královéhradecka, 1928. S. 256.

S přáním pěkného dne Bc.H.Myslivcová
                     Informační středisko Knihovny města Hradce Králové