Prosím o zjištění významu příjmení Prokopenko

Text dotazu

Vznik a význam příjmení Prokopenko. děkuji

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Prokopenko může být jednou z variací jména Prokop, která se podle knihy Naše příjmení odvozuje z řeckého Prókopios, tj. průkopník, prospívající nebo Prókopos, tj. pohotový. Webový slovník Urban dictionary jej specifikuje jako ukrajinské příjmení znamenající dobyvatel.

Použité zdroje

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 3., (druhé v Agentuře Pankrác). Praha: Agentura Pankrác, 2010, 229 s. ISBN 80-86781-03-8.
http://www.urbandictionary.com/