Prosím, co znamená a z čeho je odvozena zkratka "gen. shora" která se objevuje v administrativních a právních textech ?

Text dotazu

Prosím, co znamená a z čeho je odvozena zkratka "gen. shora" která se objevuje v administrativních a právních textech ?

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

v nezkrácené podobě je to generália shora . Pochází z latinského slova generalis, které mimo jiné znamená všeobecným prohlášením nebo výkladem jmenovat. Slovník cizích slov uvádí u slova generálie - všeobecná osobní data k zjištění identity, všeobecné informace (např. v soudní praxi).

Použité zdroje

Latinsko-český slovník a Nový akademický slovník cizích slov