Propagace - vysvětlení pojmu

Text dotazu

Přesná formulace dotazu: Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o vysvětlení rozdílu mezi pojmy "propagace" a "marketingová komunikace". Píši bakalářskou práci na téma
"Nové formy propagace firmy" a ve většině publikací se setkávám pouze s pojmy
marketingová komunikace s dovětkem, že jde o širší pojetí než pojem propagace.
Chtěla bych proto vědět, zda můžu při psaní práce vycházet z této literatury a jak bych mohla definovat pojem propagace. Děkuji

Odpověď

Vysvětlení pojmu marketingová komunikace jsem již jednou zpracovávala, včetně odkazů na literaturu, zde je odkaz: http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba006/marketingova-komunikace.

Propagace = rozmnožovat, rozhlašovat

                           = veřejné uvádění ve známost (někoho, něčeho), doporučování nejčastěji pomocí propagačních prostředků (inzerce, plakát, film, reklaní předměty či akce)

                           = forma komunikace

In: Universum. Všeobecná encyklopedie. 7. díl/Or-Q. Praha, Euromedia Group, k.s. Odeon 2001. ISBN 80-207-1069-8

     Všeobecná encyklopedie ve čtyřech svazcích. S. 3 m/r. Praha, Nakladatelský dům 1997. ISBN 80-85841-35-5

     Bárta, Vladimír: Propagace. Praha, VŠE 1993

Literatura:

Karlíček, Miroslav: Marketingová komunikace. Praha, Oeconomica 2009. ISBN 978-80-245-1601-1.

Clow, K. E.: Reklama, propagace a marketingová komunikace. Brno, Computer Press 2008. ISBN 978-80-251-1769-9

Hesková, Marie: Marketingová komunikace a moderní trendy v marketingu. Praha: Oeconomica, 2009. ISBN 978-80-245-1520-5

Frey, Petr: Marketingová komunikace :  to nejlepší z nových trendů. Praha : Management Press, 2008. ISBN 978-80-7261-160-7

Internetové zdroje:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Propagace

http://cs.wikipedia.org/wiki/Marketingov%C3%A1_propagace

http://cs.wikipedia.org/wiki/Marketingov%C3%A9_komunikace

Oba pojmy jsou obsahově velmi podobné a spíše záleží na vás určit z kontextu vaší práce, kdy použít termín

       propagace a kdy je lepší marketinková komunikace.