Propagace ve vnitřním obchodě

Text dotazu

Dostal jsem za úkol vypracovat obsáhlý referát o Mezinárodním kongresu o propagaci ve vnitřním obchodě v Praze roku 1974. Prozatím jsem sehnal pouze informaci, že Merkur vydal sborník o této akci. Je-li to ve vašich možnostech, prosil bych zapůjčení nebo zaslání informací nebo odkazů o tomto kongresu. Děkuji

Odpověď

Dobrý den, sborník na základě údajů, které udáváte, nejsme schopni zjistit. Museli bychom znát název, popř. jméno editora. Pokud vám můžeme poradit, v tehdejší době byly vydávány přehledy literatury
- pro každý rok, např.:
Přehled odborné literatury z oboru vnitřního obchodu a veřejného stravování. Sv. 15, Přírůstky odborné knihovny Výzkum. ústavu obchodu za r. 1974 / Sest. D. Stančíková. -- Praha : Výzkum. ústav obchodu, 1975.
Údaje o dalších ročnících najdete v bázi NKC: http://sigma.nkp.cz/F .
Přehledy jsou bohužel k dispozici pouze v depozitáři v Hostivaři, Národní konzervační fond - pouze k prezenčnímu studiu. Návštěvu je třeba si domluvit v Hale služeb NK (tel. 221 663 245). Popř. má sborníky Vědecká knihovna v Olomouci.
Možná by by vám mohla ještě pomoci kniha:
Zd. Hadravová, Vývoj vnitřního obchodu ve světě, Merkur, Praha 1975.