promítání v knihovně - filmový klub

Text dotazu

Dobrý den. Zajímají mě podmínky promítání filmů v knihovně v rámci filmového klubu. Dotazovala jsem se na možnost projekce jednoho dokumentu od Aerofilms s informací, že to bude promítání v knihovně v rámci filmového klubu a paní mi potvrdila, že toto je možné, ale že za licenci je třeba zaplatit (1500-2000,-). Samozřejmě vybírání vstupného není v plánu. Domnívala jsem se, že knihovny v tomto ohledu mají ze zákona výjimku, Jak to tedy je? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
doporučujeme Vám k prostudování článek "Kulturní akce knihoven z hlediska autorského zákona ", který velmi stručně a přehledně pojednává také o Vašem dotazu:
http://ctenar.svkkl.cz/clanky/2012-roc-64/9-2012/kulturni-akce-knihoven-z-hlediska-autorskeho-zakona-101-1278.htm