Programy pražských kin z let 1975 - 1980

Text dotazu

Dobrý den. Potřebuji poradit, kde mám hledat programy
pražských kin z let 1975-80.Potřebuji prolistovat uvedené období po týdnech
nejlépe v nějakém přehledu.Případně podrobný rozpis co hrálo kino Radost v
Praze 6 - Břevnově.Děkuji za zprávu.

Odpověď

Dobrý den
programy premiérových pražských kin naleznete v publikaci:
* Přehled kulturních pořadů v Praze. Praha: Městský dům osvěty, 1953- . ISSN 0862-9293.
Přehledy vycházely měsíčně a kromě další kultury zde naleznete programy kin rozdělených do jednotlivých městských částí (Praha 1 - Praha 10). Je zde uvedeno i kino Radost- abyste měl představu, jaké záznamy můžete očekávat, uvádíme Vám příkladem právě program kina Radostv březnu 1980:

Radost, Břevnovská 5, tel. 35-04-92.
1.-5. Lék proti strachu - SSSR - odpol.
      * Tři tygři proti třem tygrům - Itálie (od 18. l.) 6.-12. Záhadné zmizení - SSSR - odpol.
      * Ostře sledované vlaky - ČSR
13.-19. Muž se železnou maskou - USA
20.-26. Záhadný Hektor - NSR
27.-31. Toulavý vítr - SSSR - odpol.
  * Velký Gatsby - USA

Publikace Přehled kulturních pořadů v Praze je dostupná v různých knihovnách, jejich přehled naleznete u záznamu publikace v Souborném katalogu ČR, který je dostupný na adrese http://aleph.nkp.cz/F/.

V Národní knihovně ČR, která také vlastní exemplář, si ji mohou registrovaní uživatelé pro prezenční studium vypůjčit prostřednictvím katalogu naskenovaných katalogizačních lístků Katif. Katif naleznete na adrese http://katif.nkp.cz/, zde zvolte Generální katalog III (pro periodický tisk), dále zásuvku PROM - PŘEHLED/N a poté katalogizační lístek č. 513.

Vzhledem k tomu, že publikaci vydává Pražská informační služby, zajímavé informace byste mohl získat i u ní, pravděpodobně bude archivovat i tyto starší vydání Kulturních přehledů (http://www.praguewelcome.cz/).