Program obnovy venkova

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě, kdo v ČR financuje Program obnovy venkova? Jestli jednotlivé kraje nebo stát? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

Program obnovy venkova (POV) byl nejdříve kompletně zajišťován Ministerstvem pro místní rozvoj. V roce 2004 nastalo přerozdělení kompetencí POV mezi Ministerstvem pro místní rozvoj a jednotlivými kraji, tj. během roku 2005 byl POV zabezpečen jak z krajské, tak i státní úrovně. V současnosti Ministerstvo pro místní rozvoj poskytuje spíše doplňkové dotace a kraje mají vlastní hlavní POV.

Danou problematiku velice přehledně zpracovává volně dostupná diplomová práce „Program obnovy venkova a jeho význam pro vybrané obce nebo mikroregiony“:

http://is.muni.cz/th/99553/esf_m/