prodej knih knihovně

Text dotazu

Dobry den, rada bych se zeptala, zda-li je mozne odprodat knihy knihovne? Jedna se o nove tituly predevsim detektivky v radu 20 knih. Dekuji a preji hezky den.

Odpověď

Dobrý den,

Knihovny obvykle knihy od čtenářů nenakupují, ale dostávají je darem. nicméně můžete to zkusit. V takovém případě bychom Vám doporučovali si vytvořit přehlednou tabulku, která bude obsahovat pro knihovnu důležité údaje: autor, jméno publikace, kolikáté vydání, místo vydání a jméno nakladatele, rok vydání, případně i počet stran. Do poslední kolonky bychom na Vašem místě uvedli očekávanou cenu za publikaci, pokud nemáte všechny dokumenty naceněny stejně.

Tuto tabulku bychom společně s textem Vaší nabídky rozeslali do Vámi vybraných knihoven k posouzení a uvidíte.

Národní knihovna ČR každopádně většinu domácí i zahraniční produkce, která byla majetkem čtenářů, získává darem. Krásnou literaturu nenakupuje, nýbrž získává povinným výtiskem. Nakupujeme především odbornou literaturu zaměřenou na společenské vědy.