Proč posíláte tak brzo předupominky ?

Text dotazu

Dobrý den,nechápu proč mám platit za předupominku když výpůjční dobu mám do 28.8. a upomínka mi přijde už dneska. To jsou ještě tři dny.
Platí se snad až když člověk nedodrží výpůjční dobu. Stalo se mi to už po druhé. Mi rovnou řekněte, že mám vrátit knihy o tři dny dřív. Že se na tu výpůjční dobu nemám vůbec dívat.

Budu ráda za odpověď.

S pozdravem Dostálová

Odpověď

Dobrý den, paní Dostálová,

předupomínky se odesílají 3 dny před uplynutím výpůjční doby. Už z názvu vyplývá, že se jedná o upozornění na blížící se konec výpůjční doby. Přeupomínka není zpoplatněna, má pouze informativní charakter.
Poplatek je Vám účtován až poté, co překročíte výpůjční dobu.

Hezký zbytek dne,
Pavla Gavelčíková