příručka genealogie

Text dotazu

Přeji krásný den,obrátila se na me naše čtenářka, že by potřebovala vědět, zda vyšla nějaká kniha, ze které by se dozvěděla, jak se sestavuje rodokmen, takový návod nebo \"kuchařka\". Moc děkuji za informaci

Odpověď

Dobrý den, jednou z možných publikací je kniha K. Řičaře : Občanská genealogie, Praha :
Ivo Železný 2000, kde je podrobně popsaný postup k vypracování celého rodopisu rodiny. Od stejného autora vyšla obdobná publikace s názvem Úvod do genealogie, Praha Horizont, 1995.
Daklší informace o genealogii najdete v archivu naší služby.