Přípojná technika pro silniční dopravu

Text dotazu

Dobrý den. Prosím o pomoc při dohledání materiálů pro tvorbu BC. práce.
Potřebuji literaturu, ve které by byl popis návěsu, vyhlášky pro provoz na pozemních komunikacích, druhy + podvozky, konstrukce atd. zkrátka vše kolem přívěsové techniky (vyjma zdrojů z internetu).

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu tématu jsem dohledala příslušnou literaturu, přehled prohledaných zdrojů
i s citacemi uvádím níže.

Zdroj: Národní technická knihovna (http://www.techlib.cz/cs/)
Přívěsy a návěsy za automobily / Vlastimil Šorm. --  6 il.
In: Stavitel. -- ISSN 1210-4825. -- Roč. 18, č. 7-8 (červenec 2010), s. 54-56

Přítel v zádech : přívěsné vozíky / -ab/sa-. --  il.
In: AutoTip. -- ISSN 1210-1087. -- [Roč. 18], č. 19 (září 2008), s. 62-63

Přívěsy za osobní automobil / Julius Jakubec ... [et al.]. -- 2. uprav. a dopln. vyd.. --
Praha : Nakladatelství dopravy a spojů, 1983. -- 218 s.

Požiarne automobily a požiarne prívesy používané v ČSSR / Václav Macák, Jiří Lošák.
-- Praha : Nakladatelství technické literatury, 1977. -- 247 s.

Přívěsy a návěsy : Gestor: Střední nákladní automobily, sdružení národních podniků,
Praha. -- 1. vyd.. -- Praha : Ministerstvo všeobecného strojírenství, 1965. -- 16 s., 16 l.

Přívěsy a návěsy v nákladní automobilové dopravě / Cyril Kubjatko. -- Vyd. 1.. -- Praha :
Nakladatelství dopravy a spojů, 1964. -- 187 s. : il.

Zdroj: Sbírka zákonů na Portálu veřejné správy ČR (http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/_s.155/699/place)
341/2002 Sb. VYHLÁŠKA  Ministerstva dopravy a spojů ze dne 11. července 2002
o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích

56/2001 Sb. ZÁKON ze dne 10. ledna 2001 o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb.

361/2000 Sb. ZÁKON  ze dne 14. září 2000 o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů
(zákon o silničním provozu)

Zdroj: Souborný katalog ČR (www.caslin.cz)
Indrák, Petr. Učebnice pro autoškoly C, D, T : Určeno pro získání řidičského oprávnění skupiny C, D, T / Petr Indrák ... [aj.] ; Předml. napsal P. Indrák ; Obálka a graf. úprava Petr Čech. -- 1. vyd.. -- Praha : Naše vojsko, 1992. -- 403 s. : obr., fotogr., tab., schémata ; 21 cm + obr. příl., 20 s.
ISBN 80-206-0272-0 (brož.) : Kčs 65,00

Chlad, Vladimír. Přívěsy v datech a číslech. 1. vyd.. -- Praha : Nadas, 1969 (ST 3). -- 303, [1] s. ; 8°. -- (Knižnice motoristy)

Zdroj: Databáze norem v Národní technické knihovně (http://as.ntkcz.cz/stm/el_cas.normy_package.normy)
Silniční vozidla pro motorovou dopravu. Vzájemná zapojitelnost tahače a přívěsu. Rozměry Označení NORMY: ČSN 30 3606 Třídící znak: 303606 (silniční vozidla) Účinnost od:01.září 1976

Silniční vozidla pro motorovou dopravu. Oko 50 oje pro silniční přívěsy. Rozměry Označení NORMY: ČSN 30 3682 Třídící znak: 303682 (silniční vozidla) Účinnost od:01.září 1976