Přípitek k padesátinám

Text dotazu

Dobrý den, můžete mi poslat co bych měl říct při pronesení přípitku k otcovým padesátinám? Děkuji

Odpověď

Dobry den,

tezko Vam muzeme radit, co se ma rici cloveku, ktereho nezname, jako pripitek k padesatinam. Zvlast obtizna je situace, kdyz se jedna o otce a syna. Vaseho otce vubec neznam, nevim, cim se zabyva, nevim, jaky je Vas vztah apod. Inspiraci by Vam mohla byt kniha
Proslovy pro kazdou prilezitost a kratky prehled retoriky. Praha: Vase kniha, 2000.

Podle meho nazoru by mohl projev zacinat asi takto:
Mily otce, slavis dnes sve padesatiny v kruhu rodiny a pratel. Jestlize jsem si vzal slovo, delam to proto, ze Ti chci podekovat za vsechno, co jsi pro mne udelal. Rodice si nikdo nemuze vybrat, ale ja i kdybych mohl, chtel bych za sveho tatu zrovna Tebe. Dekuji Ti za vse, cos pro mne udelal. ... Pokud se mne podari vest aspon trosku takovy zivot, jako jsi mel Ty, budu spokojeny. Chtel bych Ti spolecne s Tvymi prateli pripit na zdravi a do dalsich let poprat hodne stesti.