přípitek k jubileu

Text dotazu

Dobrý den, můžete mi něj. mustr pro přípitek k babiččiným osmdesátinám? Děkuji

Odpověď

Dobry den, pronest pripitek u prilezitosti oslavy narozenin nekoho blizkeho je velmi osobni vec. Pokud cloveka nezname, je tezke radit. Do pripitku by se asi melo promitnout, co k osobe oslavence citite, co pro vas znamena a jaky s nim mate vztah. Jako vnuk pro vas babicka asi hodne znamena a to by z pripitku melo vyzarovat.
"...Pripitek je dobre si predem promyslet a pripravit, nikdy ho ale necteme, tim by ztracel na ucinnosti a vtipnosti a tez cteni ztraci moznost zrakove komunikace s oslavencem a hosty. Rec by nemela byt dlouha, zdroje uvadi nejvys 3 minuty, aby ucastniky nenudil..."
Upravena citace z: SPACEK, Ladislav. Velka kniha etikety. Praha: Mlada fronta, 2005.

Dalsim tipem, kde cerpat:  Proslovy pro kazdou prilezitost a kratky prehled retoriky. Praha: Vase kniha, 2000.

Posilam vam i odkaz na web, snad byste se mohl aspon trosku inspirovat.
http://www.zbynekmlcoch.cz/info/etiketa/projevy_proslovy_reci_pri_slavnostnich_a_obchodnich_prilezitostech_vzory.html