příjmení Zuska

Text dotazu

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat na původ a význam příjmení Zuska.
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Zuska vzniklo z domácí podoby ženského osobního jména Zuzana; jedná se o označení manžela či syna Zuzky; další příjmení s podobným základem Zuskar, Zuskin, Zuský, Zuščák...

souvisí s příjmením Zazuňák, Zuza, Zůza, Zuzák aj.

Zdroj: MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Praha: Agentura Pankrác, 2004.

Podle statistiky na stránkách Ministerstva vnitra ČR je příjmení Zuska na 10115. místě, četnost 265.