příjmení Vašulín

Text dotazu

Dobrý den, prosím o zjištění významu nebo původu
příjmení Vašulín.
V okolí Brna se v matrikách vyskytuje jen v tomto tvaru, resp. dříve v
německy psaných matrikách jako Waschulin, jiný tvar jsem nikde nezjistil.
Děkuji a přeji pěkný den.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Vašulín bylo dle knihy "Naše příjmení" odvozeno z křestního jména Václav (jedná se o staročeské jméno, které je možné vykládat jako "více slavný").

V lednu 2010 v České republice žilo dle statistik Ministerstva vnitra ČR a serveru "Kde Jsme" 91 mužů a 79 žen s příjmením Vašulín/Vašulínová, příjmení se nejčastěji vyskytuje ve Šlapanicích, Ivančicích a Brně.

Zdroje:

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)

* Statistiky na portálu Kde Jsme: http://www.kdejsme.cz/