Příjmení Vašina

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych zjistit původ příjmení Vašina, děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Vašina/Vašinová patří do velké skupiny příjmení, která vznikla odvozením od staročeského osobního jména Václav. Václav = více slavný.

Pro zajímavost uvádíme, že dle statistik ze serveru www.kdejsme.cz žilo v roce 2011 v České republice 1196 osob s tímto příjmením. Z toho 596 mužů a 600 žen. Nejčastěji pak v Brně, Praze, Litomyšli či Znojmě.