Příjmení Tučková

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych vědět původ příjmení Tučková.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Tuček, Tučková vzniklo z příd. jm. tučný. = otylý.

Pro zajímavost uvádíme, že v roce 2011 v České republice žilo dle serveru www.kdejsme.cz 4184 osob s příjmením Tuček, Tučková. Z toho 2007 mužů a 2177 žen. Nejčastěji pak v Praze, Břeclavi, Hradci Králové či Brně.

Zdroje:

* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2. upr. vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)
* http://www.kdejsme.cz