příjmení Tipek

Text dotazu

Dobrý den,
Prosím o zjištění odkud pochází příjmení Tipek.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Tipek není bohužel v nám dostupných publikacích uvedeno.

Nejbližší příjmení, která se nám podařilo nalézt, jsou příjmení Tipl, Tipelt, Tipmann (apod.), která byla odvozena z německého křestního jména Dietbald (diet = lid, bald = smělý).

Ke dni 15.7.2009 v České republice žilo dle statistik Ministerstva vnitra ČR a serveru "Kde Jsme" pouze 12 mužů a 21 žen s příjmením Tipek/Tipková, příjmení se vyskytuje nejčastěji v Praze, Liberci a Strakonicích.

Použité zdroje:

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004.

* BENEŠ, Josef. Německá příjmení u Čechů. 1.vyd. Ústí nad Labem : Univerzita J.E. Purkyně, 1998.

* Statistiky na portálu Kde Jsme: http://www.kdejsme.cz/