příjmení Sulovská

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych věděla co znamená příjmení
Sulovská a jaký je původ. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
příjmení Sulovský(á) bylo odvozeno z osobního jména Sulislav (sulej = lepší,
sebevědomý, slav = slavný). Konkrétně příjmení Sulovský vzniklo
pravděpodobně odvozením od rodiny Sulovy, jednalo se tedy o příslušníka
rodiny Sulovy či toho, kdo např. získal statek kdysi Sulův apod.

V lednu 2010 žilo v České republice dle statistik Ministerstva vnitra ČR a
serveru "Kde Jsme" 59 mužů a 66 žen s příjmením Sulovský/Sulovská, toto
příjmení se nejčastěji vyskytuje ve Valašském Meziříčí.

Použité zdroje:
* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác,
2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)
* Statistiky Ministerstva vnitra ČR na stránkách portálu Kde Jsme: https://www.kdejsme.cz/