Příjmení Steiner

Text dotazu

Dobrý den,

všimla jsem si zde mnoha dotazů mířících právě k původům příjmení. Mě by
zajímala historie toho mého - Steinerová. Za odpověď bych Vám byla velmi
vděčná.
Přeji pěkný zbytek dne.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
příjmení Steiner má původ v německém apelativu (tj. slovo obecného významu) Stein= kámen, skála; taktéž je uváděno stejně znějící místní jméno často se vyskytující v Rakousku a Bavorsku, dříve u i nás.

Dle portálu www.kdejsme.cz bylo evidováno nejvíce nositelů příjmení Steiner
- Steinerová v Praze (274), dále v Brně (73) či Ostravě (66).

Použitá literatura:
* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Praha: Agentura Pankrác, 2010. 229 s.
ISBN 978-80-86781-03-8.