Příjmení Štefáček

Text dotazu

Dobrý den, zajímal by mě význam příjmení Štefáček.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Štefáček je odvozeno od příjmení Štefan, Šteffan

ze slovenské, latinské a německé podoby osobního jména Štěpán – Štefan, Stefan = ověnčený, vítěz

příjmení odvození od jména Štefan:

Štefa, Štefáček, Štefák, Štefaňák, Štefanča, Štefančík, Štefanec, Štefánek, Štefaník, Štefanides, Štefanka, Štefec, Štefek, Šteffek, Štefka, Štefl, Šteff(e)l (něm.zdrobnělina), Šteflík, Šteflíček (zpět počešt. Štefl), Štefunda

Pramen: MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN: 80-86781-03-8.