příjmení Španihel

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na původ přijmení
Španihel. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

podle knihy "Naše příjmení" (na straně 188) pochází skupina jmen, ve které se nachází také příjmení

Španihel (+ Španěl, Špaňhel, Španiel) z národního jména Španěl a nebo z moravskoslovenského slova "špaňhel", což znamená šeřík.

Děkujeme za dotaz

Zdroj:

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr. Praha: Agentura Pankrác, 2004, 229 s. ISBN 80-867-8103-8.