Příjmení Sebera/Seberová

Text dotazu

Původ příjmení SEBERA.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Sebera/ Seberová bylo odvozeno z latinského osobního jména Severus = přísný, vážný, nebo z osobního jména Severin = přísný jako další odvozenina; je možné že někdy bylo odvozeno také z osobního jména Sebeslav.

Pro zajímavost ještě uvádíme, že dle statistik ze serveru www.kdejsme.cz žilo v roce 2011 v České republice 609 osob s tímto příjmením. Z toho 294 mužů a 315 žen. Nejčastěji pak v Bohumíně, Prachaticích, Orlové či Ostravě.

Zdroje:

* http://www.kdejsem.cz
* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2. upr. vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)