příjmení Schneiberg

Text dotazu

význam a původ příjmení schneiberg

Odpověď

Dobrý den,

K významu a původu příjmení Schneiberg se věnuje Beneš v kapitolách: 2.1466 (čes.), 4.35, 6.116 jsme nalezli následující vysvětlení:

* Šneiberg: "šnajperkuo jako dávající  sedm na zlatý" (1521) 152

* Příjmení z místních jmen na ostatních územích obývaných Němci: Schneeberg, Scheiberg, Schneiberk (jméno se různě počešťovalo) = nář. místního jména Schneeberg u Děčína, 4 x Bav., 5 x Rak., Sa

Zdroj: BENEŠ, Josef. Německá příjmení u Čechů. Vyd. 1. Ústí nad Labem: Univerzita J.E. Purkyně, 1998. 2 sv. Acta Universitatis Purkynianae. Slavogermanica; 34-IX. ISBN 80-7044-212-3.

Aktuální počet obyvatel ČR s tímto příjmením: http://www.kdejsme.cz/prijmeni/Schneiberg/