prijmeni Ruibar

Text dotazu

Dobry den, rada bych se dozvedela, jaky je puvod
prijmeni Ruibar. Dekuji

Odpověď

Dobrý den,

osob s příjmením Ruibar žije v České republice poměrně malý počet. Konkrétně se jedná o 47 mužů a 52 žen (Statistiky Ministerstva vnitra ČR, server Kde Jsme: www.kdejsme.cz ). Dá se předpokládat, že nepočetný výskyt jména na území ČR zapříčinil, že výklad příjmení Ruibar nebyl zařazen do žádné z publikací, jež se věnují výkladu původu českých příjmení.

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)

* MATES, Vladimír.Jména tajemství zbavená : malá encyklopedie 250 nejčastějších příjmení.2.vyd.Praha : Epocha, 2002.ISBN 80-86328-10-4 (váz.)

* MATES, Vladimír.Jména tajemství zbavená, aneb, Příjmení pod mikroskopem.1. vyd.Praha : Epocha, 2004.ISBN 80-86328-58-9 (váz.)

* MATES, Vladimír.Jména tajemství zbavená : malá encyklopedie nejčastějších příjmení. II. díl, jména na 251.-501.místě, Adam - Žižka.1.vyd.Praha : Epocha, 2003.ISBN 80-86328-30-9 (váz.)

* KOTÍK, Antonín. Naše příjmení : studie ku poznání příjmení českoslovanských, s ukázáním jejich hojnosti, rozmanitosti a namnoze zvláštního rázu a s pokusem o vysvětlení jich původu a smyslu. V Praze : Nákladem Jana Kotíka, 1897. (volně dostupný v systému Kramerius: http://kramerius.nkp.cz/kramerius/ )

* BENEŠ, Josef. Německá příjmení u Čechů. 1.vyd. Ústí nad Labem : Univerzita J.E. Purkyně, 1998. Sv. 1-2. ISBN 80-7044-212-3 (brož.)

Se svým dotazem se můžete zkusit obrátit také na Ústav pro jazyk český AV ČR

- Jazykovou poradnu: http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/ .