příjmení Paclt

Text dotazu

Dobrý den.Chtel bych se zeptat odkud pochazi
príjmeni Paclt a z jake zeme ma puvod.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Paclt je redukovanou podobou příjmení Pacolt, které je utvořeno německou příponou -c a -olt z osobních jmén začínajících na Pa- (např.Pavel, Pankrác).

Statistiky Ministerstva vnitra evidovaly v roce 2007 198 mužů a 225 žen s tímto příjmením. Statistiky naleznete na adrese http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni.aspx .

Více informací jsem bohužel k tomuto příjmení v příručkách nenašli, dále můžete využít služeb Jazykové poradny Ústavu pro jazyk český AV ČR, která je dostupná na adrese www.ujc.cas.cz .

Použitá literatura:

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr.. Praha : Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.